SULKAVAN SUURSOUDUT - Tulokset 2011


Veneet 1-25 Veneet 26-50 Veneet 51-75 Veneet 76-100 Veneet 101-125 Veneet 126-150 Veneet 151-162

Perjantai 8.7.2011, Kirkkoveneet yösoutu
Friday 8.7.2011, Long boats night rowing
Sija Numero Nimi Seura SK Väliaika Aika HU
26 822 TUOHIKOTIN RANNANPOJAT   4:34:36,7  
    Teemu Inkilä Tuohikotti 11      
    Teppo Inkilä Tuohikotti 11      
    Kimmo Kola Tuohikotti 8      
    Hannu Kähärä Kouvola 4      
    Risto Laari Valkeala 20      
    Antti Lantta Tuohikotti 8      
    Mikko Lantta Tuohikotti 20      
    Petri Lantta Tuohikotti 15      
    Timo Lantta Tuohikotti 20      
    Tuomo Lantta Tuohikotti 20      
    Juha-Matti Olkkonen Myllykoski 15      
    Matti Paalanen Jyväskylä 3      
    Mikko Pyöriä Tuohikotti 9      
    Juha Rantakaulio Tuohikotti 22      
    Marko Vainikka Tuohikotti 4      
27 863 IITIN SOUTAJAT/ MIEHET   4:34:44,6  
    Taisto Espo Kotka 7      
    Ilkka Hyypiä Kausala 15      
    Antti Kankkunen Iitti 8      
    Tommi Knaapila Kouvola 8      
    Veijo Laakso Mankala 7      
    Jukka Laitinen Kausala 32      
    Hannu Ojala Kausala 21      
    Timo Pasila Kymentaka 9      
    Esko Rantanen Uusikylä 31      
    Pekka Rautiainen Kausala 8      
    Janne Sakkara Elimäki 4      
    Iiro Sokero Kausala 2      
    Carita Tillander Kalkstrand 18      
    Jari Töyrylä Kausala 5      
    Lasse Virta Lyöttilä 17      
28 702 3 STEP IT/1   4:35:57,2  
    Artti Aurasmaa Espoo 12      
    Juuso Aurasmaa Espoo 7      
    Pyry Aurasmaa Helsinki 3      
    Miika Campi   3      
    Jon Davies Berkshire, UK 4      
    Rami Heikkilä Lohja 5      
    Mika Karjalainen Helsinki 5      
    Tapio Kaunisto Espoo 7      
    Sami Kouva Vantaa 8      
    Lasse Kuisma Ojakkala 4      
    Karl Pedak Harjumaa, Eesti 3      
    Juha Tarvainen Tampere 6      
    Olli Vanonen Pikkala 12      
    Janne Veijalainen Lohja 17      
    Jarkko Veijalainen Lohja 17      
29 782 PEKAN PORUKKA   4:37:04,4  
    Heimo Auvinen Päivölä 15      
    Kari Huttunen Mikkeli 29      
    Reijo Kääriäinen Hiirola 18      
    Jari Liimatainen Mikkeli 10      
    Asko Löppönen Puumala 23      
    Jarmo Nenonen Mikkeli 3      
    Hannu Nora Helsinki 8      
    Ari Närhi Puumala 18      
    Niko Närhi Hurissalo 3      
    Ossi Närhi Puumala 15      
    Pauli Pasanen Puumala 30      
    Ari Pölönen Puumala 20      
    Jorma Seppälä Kangasniemi 17      
    Keijo Ukkonen Mikkeli 10      
    Kyösti Vesterinen Kuopio 27      
30 835 VIHTAVUOREN PAMAUS II   4:37:36,6  
    Pia Hildén Jyväskylä 4      
    Jorma Hytönen Muurame 17      
    Tero Kauppinen Kuikka 10      
    Lauri Kautto Vihtavuori 22      
    Seppo Kihlström Jyväskylä 4      
    Reijo Lahtonen Muurame 13      
    Erkki Nurmi Jyväskylä 16      
    Nina Peltonen Jyväskylä 3      
    Erkki Poikolainen   3      
    Risto Salonen Jyväskylä 2      
    Pasi Sironen Pääjärvi 13      
    Sakari Suomala Jyväskylä 11      
    Heikki Toikkanen Tikkakoski 18      
    Sanna Tuimala Jyväskylä 6      
    Pertti Uuttana Koskenpää 28      
31 768 MIX-TEAM   4:37:59,2  
    Auli Friari Lappeenranta 7      
    Isto Hartikainen Imatra 11      
    Jorma Hartikainen Joutseno 9      
    Anni Heinonen Ylämaa 9      
    Mervi Hirvi Lappeenranta 8      
    Harri Hotti Lappeenranta 8      
    Jarkko Koistinen Lappeenranta 8      
    Leena Laurikainen Lappeenranta 2      
    Sari Lehikoinen Lappeenranta 6      
    Tuija Peräkasari Lappeenranta 4      
    Markku Talka Levänen 8      
    Outi Tikkala Lappeenranta 9      
    Maija Turunen Lappeenranta 5      
    Matti Turunen Lappeenranta 5      
    Hannu Uotinen Lappeenranta 17      
32 753 KUNTO&TERVEYS   4:39:10,1  
    Ari Aro Lahti 7      
    Risto Henttonen Lahti 5      
    Kalle Kotiranta Lahti 8      
    Mikko Laapio Uusikylä 7      
    Juha Lindgren Lahti 1      
    Jarkko Malminen Hollola 8      
    Jukka Mäkelä Lahti 6      
    Tero Mäkelä Lahti 1      
    Teemu Ojapalo Ylöjärvi 7      
    Ville Raatikainen Lahti 6      
    Toivo Saastamoinen Lahti 5      
    Matti Silver Lahti 4      
    Sami Takala Lahti 8      
    Tuukka Tynkkynen Tampere 2      
    Niko Vironen Lahti 2      
33 814 SYVÄRIN SEIREENIT VARPAISJÄRVI   4:40:20,3  
    Anne Behm Varpaisjärvi 8      
    Merja Hallikainen Juankoski 5      
    Eila Huovinen Alapitkä 6      
    Lea Hämäläinen Kuopio 10      
    Pauliina Kolehmainen Joensuu 5      
    Eija Laitinen Alapitkä 8      
    Eija Lempinen Kuopio 10      
    Päivi Roivainen Lapinlahti 5      
    Anita Ruotsalainen Varpaisjärvi 9      
    Terttu Ruotsalainen Varpaisjärvi 11      
    Johanna Rönkkö Toivala 2      
    Tuula Sarhaluoma Hirvilahti 5      
    Heidi Tuovinen Syvärinpää 6      
    Airi Turunen Kuopio 6      
    Jaana Valtonen Huuhanaho 15      
34 843 JOUTSAN SOUTUTEAM   4:42:36,4  
    Marko Hartonen Joutsa 10      
    Jarmo Heikkinen Joutsa 16      
    Päivi Heino Pappinen 2      
    Teuvo Koskinen Joutsa 12      
    Ari Kuitunen   1      
    Tapio Kämppi Joutsa 16      
    Pekka Lankia Joutsa 8      
    Eija Lehtimaa Joutsa 5      
    Markku Leppänen Joutsa 5      
    Pekka Lyytinen Joutsa 13      
    Marjut Muttilainen Joutsa 4      
    Paavo Nummela Pappinen 5      
    Heikki Nurminen Joutsa 3      
    Kati Pura Joutsa 2      
    Tuija Salo Joutsa 5      
35 772 NESTEEN SOUTAJAT / NAISET   4:42:46,0  
    Eila Alastalo Porvoo 3      
    Heli Hartikainen   7      
    Riitta Havanka Porvoo 1      
    Tuula Heinänen Porvoo 4      
    Marina Holm Porvoo 3      
    Sari Kauppinen Hyvinkää 6      
    Jaana Kontiainen Vantaa 13      
    Eija Korhonen   3      
    Minna Myllyoja Espoo 10      
    Riitta Otranen Porvoo 7      
    Inka Pönni Ilola 2      
    Johanna Soini Tampere 8      
    Susanna Varilo Porvoo 9      
    Riitta von Bagh Porvoo 2      
    Heli Äyräväinen Porvoo 8      
36 746 KONEYRITTÄJÄT   4:43:17,9  
    Teemu Himanen Juva 2      
    Jari Kiljunen Juva 10      
    Ahti Kolehmainen Sulkava 19      
    Eila Kolehmainen Sulkava 21      
    Tuomo Kämäräinen Savonlinna 17      
    Pekka Lavonen Rantasalmi 16      
    Asko Lindgren Sulkava 22      
    Joonas Ojasalo Savonlinna 3      
    Jyri Ojasalo Savonlinna 18      
    Kauko Paavilainen Savonlinna 16      
    Matti Peltola Helsinki 12      
    Ari Ruottinen Savonlinna 21      
    Raija Ruottinen Savonlinna 22      
    Juha Räisänen Rantasalmi 12      
    Unto Tynkkynen Punkaharju 16      
37 857 PUUTTEENPERÄN KONKELOT   4:43:25,4  
    Tapani Aho Helsinki 1      
    Heikki Hamunen Joensuu 3      
    Timo Hongisto Ilvesjoki 4      
    Kimmo Kallionalusta Hämeenlinna 1      
    Antti Kauppila Vantaa 3      
    Timo Kontola Masala 9      
    Ari Niemelä Kauhajoki 1      
    Janne Parkkola Mikkeli 8      
    Ilkka Riihijärvi Lusi 6      
    Mika Ruohonen Kolho 1      
    Jari Sirviö Vantaa 8      
    Tommi Tenhola Espoo 3      
    Timo Tolonen Tampere 1      
    Hannu Tuukkala Vantaa 9      
    Kari Yli-Heikkilä Kainasto 7      
38 825 UPM METSÄ SAVONLINNA   4:45:28,6  
    Pertti Ikonen Haarajärvi 10      
    Mika Jormakka Saari 7      
    Timo Kosonen Vuoriniemi 14      
    Vesa Kutvonen Savonlinna 18      
    Jussi Levonen Lahti 2      
    Risto Löppönen Juva 18      
    Jussi Penttilä Savonlinna 14      
    Marko Piipponen Tuupovaara 4      
    Mika Piipponen Tuupovaara 1      
    Reijo Piipponen Tuupovaara 10      
    Petri Reiman Simanala 10      
    Marko Rinkinen Savonlinna 13      
    Kati Seppänen Sulkava 9      
    Vesa Tolvanen Kesälahti 13      
    Pekka Valtonen Kesälahti 11      
39 709 ALBATROSSI   4:46:27,1  
    Susanna Anttila Metsäkylä 6      
    Kai Aura Helsinki 1      
    Eeva-Liisa Kaukinen Kotka 17      
    Lasse Käärä Koria 1      
    Jarmo Marttila Kotka 21      
    Petteri Pirinen Helsinki 15      
    Raimo Rokka Kotka 7      
    Markku Sandberg Kotka 18      
    Pentti Satama Hamina 17      
    Markku Sopanen Siltakylä 25      
    Kari Ström Hamina 7      
    Erkki Teittinen Neuvoton 10      
    Kari Tiihonen Trollhättan, Sverige 18      
    Arto Tynys Neuvoton 7      
    Reino Uusitalo Siltakylä 3      
40 808 STORAENSO IMATRAN SELLU   4:46:30,3  
    Timo Gröhn Imatra 5      
    Ari Hannikainen Imatra 1      
    Pekka Harinen Imatra 7      
    Kauko Hintsanen Imatra 6      
    Mikko Hintsanen Imatra 5      
    Tapani Hirvonen Imatra 15      
    Teemu Hyvönen Lohilahti 7      
    Olli Kokki Tiuruniemi 4      
    Sami Kontio Konnunsuo 5      
    Kelpo Ovaska Imatra 8      
    Ville Pesonen Lappeenranta 8      
    Samuli Särkelä Imatra 1      
    Raimo Tistelgren Imatra 20      
    Harri Tuliniemi Lappeenranta 2      
41 807 STORA ENSO   4:46:34,7  
    Päivi Hamunen Joensuu 1      
    Stiina Hyvönen Sulkava 27      
    Janne Kaiponen Savonlinna 5      
    Sanna Laitinen Savonlinna 1      
    Seppo Laukkanen Savonlinna 2      
    Pasi Lehtosaari Savonlinna 1      
    Heikki Lybeck Savonlinna 2      
    Matti Makkonen Sulkava 4      
    Mikko Makkonen Sulkava 4      
    Jouni Puurunen Savonlinna 2      
    Timo Rauhansalo Kouvola 13      
    Saku Seppänen Kerimäki 2      
    Keijo Suuronen Juva 2      
    Marita Tanskanen Imatra 1      
    Heikki Utunen Joensuu 2      
    Pasi Vanhatalo Rauha 10      
42 752 KUNNOTTOMAT   4:48:12,8  
    Jorma Konttinen Airaksela 13      
    Carola Kröger Oravikoski 1      
    Markku Kröger Leppävirta 11      
    Elina Laitinen Kuopio 3      
    Matti Laitinen Kuopio 11      
    Juho Mustonen Kuopio 3      
    Pekka Mustonen Kuopio 10      
    Anja Mönkkönen Nilsiä 17      
    Eila Peltokangas-Lommi Kuopio 3      
    Sanna Pyykkönen Kuopio 9      
    Jukka Rajala Kuopio 7      
    Jari Soininen Kuopio 12      
    Petteri Suhonen Karttula 9      
    Hannu Venäläinen Syvänniemi 9      
    Jarmo Väänänen Kuopio 13      
43 749 KOSTON SOUTAJAT   4:51:29,4  
    Ulla Hinkkanen Rantasalmi 1      
    Merja Ikäheimonen Kuvansi 3      
    Pertti Kaipainen Joroinen 26      
    Kirsi Katila Helsinki 4      
    Harri Kettunen Paatela 10      
    Hannu Koponen Joroinen 8      
    Tomi Korin Raseborg 8      
    Mari Kosunen Kuvansi 6      
    Janne Luukkonen   1      
    Jouni Martikainen Varkaus 15      
    Juha Martikainen Kaitainen 11      
    Katariina Niemi   2      
    Sari Osmala Varkaus 5      
    Suvi Saali Sulkava 24      
    Antero Tiittanen Joroinen 21      
44 813 SUVITUULI TIIMI TURKU   4:51:49,2  
    Tiina Hurme Raisio 1      
    Heikki Kontto Littoinen 6      
    Ritva Kostiainen Lohilahti 31      
    Jaakko Laaksonen Naantali 5      
    Mika Laaksonen Ilmarinen 3      
    Jari Lehtovirta Turku 9      
    Jirka Länsikallio Ilmarinen 2      
    Helke Mäkelä Masku 13      
    Tapio Mäkelä Helsinki 2      
    Kai Nevalainen Masku 2      
    Pekka Pajunen Turku 5      
    Markku Risku Turku 4      
    Mika Siimes Kaarina 15      
    Esko Siipola Kaarina 11      
    Isto Virtanen Raisio 9      
45 733 IITIN SOUTAJAT / NAISET   4:52:45,7  
    Taina Ahola Kouvola 10      
    Kati Backman Hollola 4      
    Jaana Kekki Elimäki 1      
    Katri Keminen Hollola 3      
    Sari Liikkanen Pilkanmaa 2      
    Paula Loukonen Vantaa 12      
    Minna Pasila Kuusankoski 3      
    Teija Rantatupa Lahti 4      
    Ritva Saarelma Lahti 12      
    Taru Salminen Kouvola 2      
    Terttu Sampo Artjärvi 11      
    Eija Taavila Kausala 13      
    Jaana Tanhuanpää Kausala 13      
    Kirsi Vahvelainen Kausala 9      
    Jenni Vilen Iitti 2      
46 767 METTÄÄNSOUTAJAT   4:53:51,9  
    Jukka Aaltonen Loimaa 9      
    Ilpo Halinen Uusikaupunki 17      
    Pasi Heino Mynämäki 12      
    Mika Jouhki Loimaa 10      
    Kirsi Joukas-Niemi Loimaa 12      
    Jyrki Juurinen Muurla 2      
    Timo Järvinen Muurla 15      
    Ilkka Karvonen Kuusamo 21      
    Tuija Männikkö Kyrö 2      
    Jorma Mörsky Loimaa 5      
    Hanna-Maija Parviainen Turku 2      
    Tuomo Reinivuo Paimio 1      
    Jukka-Pekka Vapaniemi Nurmijärvi 8      
    Paavo Vesterinen Tammela 6      
    Antti Vuorinen Loimaa 3      
47 737 JÄMSÄN SOUTU-ÄIJÄT   4:54:06,9  
    Maarit Ekosaari Kaipola 3      
    Hannu Heinonen Kaipola 3      
    Eero Lahtomäki Jämsä 10      
    Veli-Pekka Limmeri Palokka 4      
    Teija Luoto Jämsä 10      
    Erkki Mäntylä Jämsä 13      
    Juha Niemi Jämsänkoski 9      
    Veli Nieminen Jämsänkoski 1      
    Birgitta Ruokonen Jämsänkoski 5      
    Pentti Ruukki Jämsä 14      
    Eero Salonen Jämsä 20      
    Eero Sompi Jämsä 11      
    Erkki Tabell Jämsänkoski 9      
    Leo Tuominen Jämsä 21      
    Julius Västinen Jämsä 7      
48 860 MELAVEIKOT, HEINOLA   4:54:13,2  
    Jyrki Aronen Ohkola 5      
    Timo Heinonen Asikkala 1      
    Mika Hillberg Heinola 2      
    Tero Ijäs Heinola 13      
    Mikko Kapanen Heinola 2      
    Pertti Lehtinen Heinola 11      
    Tuomo Mustonen Heinola 2      
    Eero Niemelä Heinola 9      
    Pertti Nieminen Heinola 12      
    Severi Saarela Nastola 1      
    Jouni Talja Heinola 11      
    Jyrki Talja Mäkelä 10      
    Eero Tähkänen Heinola 11      
    Jouko Valo Heinola 12      
    Oiva Vasajoki Heinola 25      
49 718 DOORIKSET, TURKU   4:54:19,5  
    Anna Alanen Turku 9      
    Laila Finska-Linna Kopsa 4      
    Seija Hirvonen Raisio 10      
    Heli Karppinen Raisio 10      
    Päivi Killström Halikko 3      
    Tiina Laitala-Leinonen Lieto 4      
    Pirjo Lundell Littoinen 10      
    Taina Luukkonen Turku 6      
    Tarja Rautukoski Turku 4      
    Ulla-Maija Rinne Lieto 3      
    Paula Suhonen Turku 9      
    Jaana Thorström Turku 1      
    Merja Vahtola Vahto 3      
    Erja Vuorela Ilmarinen 5      
    Päivi Vuorio Turku 9      
50 852 RAISION KAUPUNKI MIEHET   4:55:50,2  
    Petteri Arola Turku 5      
    Esko Eisanen Turku 7      
    Jyrki Grönlund Raisio 6      
    Iiro Hyrsky Naantali 2      
    Pauli Kaunisto Naantali 2      
    Janne Kavander Raisio 15      
    Antti Lahtonen Raisio 12      
    Juha Lappalainen Masku 18      
    Olli Lehtinen Turku 2      
    Mika Parkkinen Parainen 2      
    Tommi Pinomäki Raisio 5      
    Lasse Pitkänen Naantali 9      
    Sami Ruoholahti Piispanristi 18      
    Keijo Salonen Raisio 7      
    Jouni Salviander Naantali 8      

Veneet 1-25 Veneet 26-50 Veneet 51-75 Veneet 76-100 Veneet 101-125 Veneet 126-150 Veneet 151-162

Alkuun

Copyright © 2011 Tulostus-KJK Oy. All rights reserved.
20.7.2011 Kaarlo Karvinen