Tulos- ja historiainformaatio: Tulokset 1996

Sijat 1-25 Sijat 26-50 Sijat 51-75 Sijat 76-98

Perjantai 12.7.1996, Kirkkoveneet yösoutu
SijaNimiSeuraSoutukertaAika
51KAKSKYMPPISET 5:17:35
 Kalevi Asikainen
Esko Heikkanen
Juha Heikkanen
Seppo Heikkanen
Heikki Huiskonen
Marko Hämäläinen
Jari Kokki
Rainer Kokkonen
Lars Junqvist
Kimmo Partanen
Markku Pesonen
Sakari Pesonen
Aki Ralli
Harri Viena
Juha Viena
Heinävesi
Helsinki
Sulkava
Australia
Sulkava
Loppi
Sulkava
Lahti
Ruotsi
Vantaa
Vantaa
Vantaa
Järvenpää
Porvoon mlk
Norja
1
6
20
1
20
5
16
1
1
12
13
20
9
3
3
 
52PITKÄNEN & PUOLAKKA SJ2 5:17:41
 Hannu Kiander
Väinö Lötjönen
Tapio Marttila
Timo Marttila
Kauko Matilainen
Seppo Munne
Mika Ojainväli
Jukka Ollilainen
Matti Ollilainen
Tapani Nieminen
Kari Pitkänen
Kari Puolakka
Jyrki Rossi
Janne Hänninen
Vesa Simola
Heinola
Punkaharju
Heinola
Heinolan mlk
Heinolan mlk
Heinola
Kuopio
Heinola
Lahti
Heinola
Heinolan mlk
Heinola
Heinolan mlk
Punkaharju
Heinola
2
4
1
2
2
1
1
2
5
2
7
7
2
1
1
 
53AAMULEHDEN SOUTAJAT 5:17:53
 Juha Ritala
Jorma Tienaho
Tenho Juntunen
Kauko Kivilä
Rauno Pauni
Risto Seppä
Tapani Hietanen
Jorma Kuukkanen
Jussi Pekkarinen
Lauri Kuusniemi
Jari Rintamäki
Kauno Kivikari
Mika Ojanen
Markku Kähönen
Harri Miettinen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
 
54VAAHTOPÄÄT 5:19:11
 Timo Alanne
Jonna Halttunen
Heikki Kettunen
Mikko Jänis
Antti Karjalainen
Harri Kautonen
Antti Käenmäki
Kristiina Kälviäinen
Petri Lamminpää
Kimmo Puuska
Jukka Pölönen
Miija Ruotanen
Hanna Seppänen
Suvi Suikki
Laura Wahlroos
Jyväskylä
Kangasniemi
Kangaslampi
Puumala
Mäntyharju
Sulkava
Muurame
Vainikkala
Mänttä
Mäntyharju
Sulkava
Jyväskylä
Heinola
Puumala
Sauvo
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
8
1
1
1
1
 
55SAVONLINNAN SOUTU,KUNTOSOUTU 5:20:10
 Pertti Ahokas
Tyyne Hannikainen
Seija Hytönen
Päivi Härkönen
Suoma Jumppanen
Riitta Kupiainen
Esa Korkiakoski
Sirpa Korkiakoski
Riitta Kosonen
Marjut Lötjönen
Anneli Mäkelä
Minna Redsven
Ari Saarelainen
Jan Saren
Terttu Uotinen
Savonlinna
Savonlinna
Savonlinna
Savonlinna
Savonlinna
Punkaharju
Savonlinna
Savonlinna
Savonlinna
Savonlinna
Savonlinna
Savonlinna
Savonlinna
Savonlinna
Savonlinna
5
2
8
2
8
1
2
2
2
1
5
1
11
1
1
 
56TEAM HUOLINTAKESKUS 5:20:25
 Petri Hynninen
Jouni Kiero
Jari Koistinen
Tommi Kotonen
Pertti Kuisma
Risto Miettinen
Kimmo Muuri
Antti Niemi
Jukka Pekkala
Marko Ojalainen
Vesa Rikkinen
Juho Suhonen
Mika Suorsa
Harri Vainikka
Juha Vesanen
Kouvola
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Valkeala
Imatra
Luumäki
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Kouvola
Lappeenranta
Kouvola
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
 
57PIRKKA PURKKI 5:20:34
 Anu Hämäläinen
Pasi Partanen
Raija Hämäläinen
Hannu Kaipainen
Taisto Kaipainen
Ulla Kiiskinen
Arttu Kolehmainen
Kylli Kolehmainen
Osmo Kolehmainen
Tarja Liukko
Matti Matilainen
Petri Niemi
Sami Paila
Tuija Partanen
Riitta Reponen
Espoo
Sulkava
Savonlinna
Sulkava
Sulkava
Pyhäselkä
Sulkava
Sulkava
Sulkava
Luumäki
Joensuu
Espoo
Sulkava
Mikkeli
Sulkava
6
2
14
2
2
2
14
7
4
7
4
1
4
3
3
 
58ICL MUSKELITIIMI 5:20:51
 Jari Janhunen
Erkki Ruuska
Jari Vesterinen
Jukka Paananen
Kaarina Buure-Hägglund
Eija Kemiläinen
Raija Ahonen
Anne Fagerström
Heidi Julin
Tanja Kettunen
Esa-Pekka Piispa
Kari-Pekka Räsänen
Päivi Sievinen
Anu Soini
Riitta Vuorinen
 
Vantaa
Vantaa
Vantaa
Helsinki
Helsinki
Kirkkonummi
Helsinki
Helsinki
Helsinki
Sulkava
Vihti
Espoo
Vantaa
Espoo
4
5
2
7
5
6
3
5
3
2
5
8
5
7
7
 
59SISUALBATROSSI 5:21:48
 Yrjö Larkiola
Markku Huuhka
Bengt Wiren
Eeva Kaukinen
Veli-Antti Kaukinen
Martti Laisi
Leena Leinonen
Jarmo Marttila
Pirkko Marttila
Laila Niilo-Rämä
Päivi Rouvinen
Marjo Sunesson
Seija Westman
Antti Äikäs
Kotka
Kotka
Purola
Vehkalahti
Vehkalahti
Kotka
Kotka
Kotka
Vehkalahti
Kotka
Kotka
Pyhtää
Kotka
Kotka
3
4
5
2
3
3
3
6
4
2
2
1
2
1
 
60FOREST CUMPS UNIT 5:22:38
 Pekka Aroviita
Kalle Eerikäinen
Harri Hyppänen
Timo Julkunen
Jari Jämsä
Matti Maltamo
Eero Melantie
Eero Muinonen
Teijo Palander
Tapani Relander
Janne Sarkeala
Matti Soininen
Timo Tokola
Janne Uuttera
Hannu Vähäsaari
Helsinki
Sulkava
Joensuu
Helsinki
Joensuu
Joensuu
Kajaani
Joensuu
Kitee
Jyväskylä
Riihimäki
Moosburg,Saksa
Kontiolahti
Joensuu
Lappeenranta
1
4
1
1
1
1
1
9
1
1
1
1
3
1
1
 
61LOHJAN SEUDUN SAIRAANKULJ. 5:23:32
 Heikki Aarela
Emed Kenneth
Ari Kullas
Juha Laine
Jarmo Lehtonen
Johny Lingvist
Marko Meripaasi
Tapio Niiniluoto
Antti Niittylahti
Jukka Haapsalo
Merja Sarjanen
Esa Sorvari
Janne Veijalainen
Jarkko Veijalainen
Olavi Bäckström
Helsinki
Virkkala
Virkkula
Vantaa
Lohjan kunta
Virkkala
Helsinki
Karkkila
Kirkkonummi
Nummela
Lohja
Lohjan kunta
Kirkkonummi
Lohja
 
1
2
4
1
4
1
4
4
1
4
4
2
4
2
1
 
62DREAM TEAM 5:24:24
 Ilpo Halinen
Timo Järvinen
Kari Nieminen
Seppo Lammela
Risto Lentovaara
Asko Mattila
Seppo Olenius
Timo Peisa
Leena Pyykkö
Paavo Rissanen
Mikko Savolainen
Ilmo Sorvari
Juhani Suni
Raimo Sinervo
Heimo Virtanen
Uusikaupunki
Muurla
Tampere
Koski TL
Loimaa
Salo
Salo
Salo
Naantali
Salo
Halikko
Halikko
Pertteli
Salo
Laitila
2
2
1
1
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
2
 
63JUO GARILLOS BOYS 5:26:17
 Kari Ali-Rantala
Aake Kalliala
Teuvo Hohtala
Jari Latvala
Ossi Lehtonen
Ari Mäntylä
Pekka Nyyssönen
Pertti Siekkinen
Jukka Supinen
Pekka Tähti
Jari Salmi
Petri Vihavainen
Jari Viita
Matti Voutilainen
Riihimäki
Helsinki
Muurame
Töysä
Riihimäki
Jyväskylä
Leppävirta
Muurame
Leppävirta
Jyväskylä
Loppi
Leppävirta
Riihimäki
Joutseno
2
1
7
1
1
1
1
16
1
8
1
1
2
14
 
64TEAM TUIMANAPSU 5:26:34
 Tero Uronen
Jesse Husu
Tomi Muttilainen
Mika Kuismanen
Anssi Meuronen
Esa Noroaho
Pekka Pellikka
Pekka Ylänkö
Mikko Peltola
Jukka Rantonen
Marko Taskinen
Mikko Tiainen
Jarkko Tujula
Marko Virolainen
Tomi Virolainen
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
London
Lappeenranta
Helsinki
Kerava
Porvoo
Lappeenranta
Helsinki
Vantaa
Kouvola
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
1
1
2
1
1
1
1
1
1
3
1
1
1
1
1
 
65MIKREENI GROUP 5:26:43
 Jouko Hakala
Juha Hokkanen
Harri Hämäläinen
Kari Karsikko
Esa Karttunen
Markku Kontinen
Jussi Laamanen
Ari Lappalainen
Satu Liukkonen
Margit Manninen
Aki Moilanen
Juha Pöyry
Petri Taurio
Aimo Ylönen
Riitta Ylönen
Vantaa
Mikkeli
Mikkeli
Mikkeli
Mikkeli
Puumala
Mikkeli
Mikkeli
Mikkeli
Mikkeli
Jyväskylä
Mikkeli
Mikkeli
Mikkeli
Mikkeli
2
1
3
1
3
1
6
3
2
3
1
1
1
2
3
 
66ONNIN JÄLJILLÄ 5:26:54
 Leena Astikainen
Ulla Astikainen
Veli-Pekka Astikainen
Pasi Immonen
Eija Kontiainen
Matti Kontiainen
Raija Koponen
Risto Koponen
Ilpo Pakarinen
Sisko Pakarinen
Sanna Päivinen
Risto Sinkkonen
Kari Teittinen
Tauno Teittinen
Anne Mykkänen
Sulkava
Kerimäki
Savonlinna
Kerimäki
Sulkava
Sulkava
Savonlinna
Savonlinna
Savonlinna
Savonlinna
Sulkava
Sulkava
Järvenpää
Sulkava
Kemi
1
1
1
1
1
4
1
1
1
1
1
1
3
6
1
 
67TAMPEREEN PELASTUSLAITOS 5:27:12
 Lea Kaarelo
Markku Haapanen
Matti Isotalo
Harri Järvelä
Harri Kailajärvi
Marko Kosonen
Janne Lahti
Petteri Meskanen
Esa Nieminen
Juha Nieminen
Jaakko Paulin
Pekka Siren
Matti Syrjä
Pekka Vaahtera
Ari Toivari
Tampere
Moisio
Ylöjärvi
Tampere
Tampere
Tampere
Tampere
Tampere
Tampere
Tampere
Inkoo
Tampere
Ylöjärvi
Tampere
Luopioinen
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
7
 
68RUKIVERI 5:27:52
 Kalevi Anufrijeff
Christer Carlsson
Raimo Elomaa
Mauri Halonen
Jan-Erik Heikkilä
Terho Ikonen
Simo Joukosalmi
Ari Kankainen
Reijo Hämäläinen
Niilo Maliniemi
Hannu Miettinen
Unto Saharinen
Eero Salomaa
Reima Räsänen
Elis Stenholm
Järfälla
Torshälla
Södertälje
Eskilstuna
Södertälje
Skinnskatteberg
Södertälje
Bålsta
Sulkava
Torshälla
Hallstahammar
Eskilstuna
Hallstahammar
Eskilstuna
Västerås
5
3
1
5
1
4
3
5
15
4
11
4
4
5
2
 
69KOLMAS KERTA 5:28:06
 Aarno Hakanen
Tage Häkkinen
Jari Hämäläinen
Merja Jääskeläinen
Petri Lamminpohja
Esko Mertaniemi
Arto Leinonen
Markus Michelsson
Reijo Mäkilä
Mika Rittola
Mika Saarela
Matti Salminen
Timo Salminen
Antti Verkama
Heimo Verkama
Janakkala
Tampere
Tampere
Tampere
Tampere
Espoo
Forssa
Tampere
Valkeakoski
Tampere
Tampere
Valkeakoski
Valkeakoski
Tampere
Tampere
3
1
1
2
1
1
1
3
3
1
2
3
3
3
2
 
70HELVARI 5:31:36
 Seppo Hakala
Erkki Helminen
Antero Jussila
Ismo Juurinen
Yrjö Komulainen
Janne Kämäräinen
Jukka Kämäräinen
Jouni Käyhkö
Arto Nieminen
Marko Olkkonen
Esa Pantsar
Tom Strandberg
Anne Tammi
Marja Tilli
Kimmo Veck
Helsinki
Hyvinkää
Helsinki
Riihimäki
Järvenpää
Hyvinkää
Järvenpää
Vantaa
Hyvinkää
Riihimäki
Helsinki
Vantaa
Helsinki
Kerava
Järvenpää
2
2
3
2
2
2
2
2
2
3
2
2
1
1
2
 
71LPR:N KAUPUNGINTEATTERI 5:34:54
 Valter Scharin
Terho Aspinen
Maria Fomin
Mauno Hongisto
Oili Muttilainen
Valter Scharin
Topi Jukka
Marko Kokkonen
Petri Mättö
Petri Nakari
Markku Sipari
Veli-Matti Sirkiä
Arja Tengvall
Petri Torvi
Emma Örn
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
Lappeenranta
1
11
2
2
3
1
1
1
2
2
2
2
2
2
2
 
72IMATRAN AMMATTIOPPILAITOS 5:35:08
 Hannu Hämäläinen
Taisto Kainulainen
Mari Koivuniemi
Ari Koskinen
Hannu Kähö
Marjatta Lahti
Ari Laine
Jaakko Luukkonen
Ari Lybeck
Markku Ranta
Esko Rautio
Maija Riikonen
Pentti Sirkiä
Asta Vainikka
Livio Vilberg
Imatra
Imatra
Ruokolahti
Ruokolahti
Imatra
Imatra
Lappeenranta
Imatra
Imatra
Imatra
Imatra
Imatra
Lappeenranta
Imatra
Imatra
1
1
1
1
1
1
1
1
2
1
2
1
1
1
2
 
73RAKENNUSVIRTA OY 5:35:40
 Tuomo Hallikas
Taisto Huotilainen
Mikko Hänninen
Jukka Immonen
Tomi Siiskonen
Simo Liukka
Jari Lehtinen
Jukka Lehtinen
Ismo Reinikainen
Eero Ruottinen
Antti Röysky
Hannu Sarjanoja
Mika Purho
Jari Semi
Sami Tapanainen
Imatra
Imatra
Imatra
Lappeenranta
Simpele
Lappeenranta
Imatra
Imatra
Joutseno
Imatra
Imatra
Imatra
 
Imatra
 
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
2
1
1
1
1
 
74SPORTON 5:37:14
 Sarita Aho
Jutta Alen
Helena Härkönen
Irma Karsma
Anu Kivinen
Heli Laakkio
Seppo Mäenpää
Kirsti Niskala
Tarja Rantala
Satu Ruponen
Tarja Sukki
Kari Temonen
Heli Viitala
Maria Wallgren
Timo Yrjönen
Helsinki
Espoo
Vantaa
Helsinki
Vantaa
Helsinki
Helsinki
Helsinki
Helsinki
Helsinki
Espoo
Helsinki
Helsinki
Helsingfors
Espoo
1
1
3
5
2
2
1
1
3
2
3
1
2
3
3
 
75ACCION DESIGNÍ 5:38:23
 Patrick Dagerman
Martti Forsberg
Hannu Havusto
Nina Koskinen
Miika Kuha
Ville Nenonen
Ari Partanen
Tuukka Purasmaa
Teppo Rouvi
Paula Salo
Timo Silvonen
Jyri Suomalainen
Jussi Uusitalo
Sami-Petteri Venetjoki
Pietari Visanti
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Helsinki
 
 
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
 

Sijat 1-25 Sijat 26-50 Sijat 51-75 Sijat 76-98


Alkuun

Copyright © 1998 Tulostus-KJK Oy. All rights reserved.
7.7.1998 Kaarlo Karvinen