KOTISIVUT OVAT PARHAILLAAN PÄIVITYSTYÖN ALLA!

We will update the  2027 information during the autumn.

Kilpailuaikataulu

TORSTAI 8.7.

   
Aika:Tapahtuma: Paikka:
klo 10Retkisoutu 1 (35-70 km), lähtö kaikki luokatlähtöSoutustadion
    
klo 12.00-17.00Retkisoudun taukopaikattaukoJulkaistaan myöhemmin
klo 15.00-18.00Retkisoudun saapuminen VarvirantaansaapuminenVarviranta
    

PERJANTAI 9.7.

   
Aika:Tapahtuma:Mitä:Paikka:
klo 9.00Retkisoudun yhteinen paluulähtö VarvirannastapaluulähtöVarviranta
klo 10.00-14.00Retkisoudun taukopaikattaukoJulkaistaan myöhemmin
klo 12.00-16.00Retkisoudun maaliintuloamaaliintuloSoutustadion
klo 14.50Iltasoutu 60 km, lähtö nelikotlähtöHakovirta
klo 15.00Iltasoutu 60 km, lähtö kirkkoveneetlähtöHakovirta
klo 17.00Iltasoutu elämysreitit 15 km ja 25 km kirkkoveneetlähtöSoutustadion
klo 19.00-23.00Iltasoudun maaliintuloamaaliintuloSoutustadion
klo 21.15Palkintojenjako kuningasmatka 60 kmpalkintojenjakoSoutustadion, rantalava
klo 21.30Palkintojenjako kuningasmatka 60 kmSM-mitalit palkintojenjakoSoutustadion, rantalava
klo 21.45Palkintojenjako elämysreitit 15 km ja 25 kmpalkintojenjakoSoutustadion, rantalava

LAUANTAI 10.7.

   
Aika:Tapahtuma:Mitä:Paikka:
klo 8.30Päiväsoutu 60 km, lähtö kirkkoveneetlähtöHakovirta
klo 8.40Parisoutu 60 km, lähtölähtöHakovirta
klo 8.50Vuorosoutu, ja erikoisveneet 60 km, lähtölähtöHakovirta
klo 9.00Yksinsoutu 60 km, lähtölähtöHakovirta
   Soutustadion
klo 9.30Retkisoutu 2 (70 km), lähtö kirkkoveneetlähtöSoutustadion
klo 10.00Elämysreitit 15, 25 km ja 35 km, lähtö kaikki luokatlähtöSoutustadion
klo 10.00-15.00Retkisoudun taukopaikattaukoIlmoitetaan myöhemmin
    
klo 12.00-18.00Päiväsoudun ja elämysreittien maaliintuloamaaliintuloSoutustadion
klo 16.00Palkintojenjako elämysreititpalkintojenjako
Soutustadion, rantalava
klo 17.00Palkintojenjako kuningasmatka kirkkoveneetpalkintojenjakoSoutustadion, rantalava
klo 17.30Palkintojenjako kuningasmatka pienveneetpalkintojenjakoSoutustadion, rantalava
klo 18.00Palkintojenjako kuningasmatkaSM-mitalit palkintojenjakoSoutustadion, rantalava
    

SUNNUNTAI 11.7.

   
Aika:Tapahtuma:Mitä:Paikka:
klo 9.00Retkisoudun yhteinen paluulähtö VarvirannastapaluulähtöVarviranta
klo 10.00-13.00Retkisoudun taukopaikattaukoIlmoitetaan myöhemmin
klo 12.00-16.00Retkisoudun maaliintuloamaaliintuloSoutustadion

TORSTAI 8.7.

klo 10.00
Retkisoutu 1 (70 km), lähtö kaikki sarjat
Soutustadion

klo 12.00–17.00
Taukopaikat. Julkaistaan myöhemmin.

klo 15.00–18.00
Retkisoudun saapuminen Varvirantaan


PERJANTAI 9.7.

klo 9.00
Retkisoudun yhteinen paluulähtö Varvirannasta

klo 10.00–14.00
Taukopaikat. Julkaistaan myöhemmin.

klo 12.00–16.00
Retkisoudun maaliintuloa Soutustadion

klo 14.50
Iltasoutu 60 km, lähtö nelikot Hakovirta

klo 15.00
Iltasoutu 60 km, lähtö kirkkoveneet Hakovirta

klo 17.00
Iltasoutu elämysreitit 15 km ja 25 km, kirkkoveneet – lähtö Soutustadion

klo 19.00–23.00
Iltasoudun maaliintuloa Soutustadionilla

klo 21.15
Palkintojenjako – iltasoutu
Soutustadion, rantalava

klo 21.30
Palkintojenjako – kuningasmatka SM-mitalit
Soutustadion, rantalava

klo 21.45
Palkintojenjako – elämysreitit
Soutustadion, rantalava


LAUANTAI 10.7.

klo 8.30
Päiväsoutu 60 km, lähtö kirkkoveneet Hakovirta

klo 8.40
Parisoutu 60 km, lähtö Hakovirta

klo 8.50
Vuorosoutu ja erikoisveneet 60 km, lähtö Hakovirta

klo 9.00
Yksinsoutu 60 km, lähtö Hakovirta

klo 9.30
Retkisoutu 2 (70 km), lähtö kaikki sarjat Soutustadion

klo 10.00
Elämysreitit 15, 25 ja 35 km, lähtö kaikki sarjat Soutustadion

klo 10.00–15.00
Taukopaikat. Julkaistaan myöhemmin.

klo 12.00–18.00
Päiväsoudun ja elämysreittien maaliintuloa
Soutustadion

klo 16.00
Palkintojenjako – elämysreitit
Soutustadion, rantalava

klo 17.00
Palkintojenjako – kuningasmatka kirkkoveneet
Soutustadion, rantalava

klo 17.30
Palkintojenjako – kuningasmatka pienveneet, Soutustadion, rantalava

klo 18.00
Palkintojenjako – kuningasmatka SM-mitalit, Soutustadion, rantalava


SUNNUNTAI 11.7.

klo 9.00
Retkisoudun yhteinen paluulähtö Varvirannasta

klo 10.00–13.00
Taukopaikat. Ilmoitetaan myöhemmin.

klo 12.00–16.00
Retkisoudun maaliintuloa Soutustadionilla