Päivitämme vuoden 2027 tietoja syksyn aikana.

We will update the  2027 information during the autumn.

Soutupörssi keskusteluforum

SOUTUPÖRSSI TOISTAISEKSI POIS KÄYTÖSTÄ – AVATAAN 2027

Soutupörssissä on erilaisia aihealueita viestiketjuille. Pörssissä voit

  • ostaa, myydä tai vuokrata veneitä ja soututarvikkeita
  • hakea soutajaa tai
  • tarjoutua itse soutajaksi
  • sekä sopia kyytejä

Pörssi toimii täysin omana toimintana, eikä sen sisällöstä vastaa Suursoutujen organisaatio. Toki tarkkailemme sisältöä ja asiattomat ilmoitukset poistetaan. Kun ilmoituksesi vanhentuu, voit kommentoida itse keskusteluun asian päättyneeksi. Poistamme automaattisesti yli vuoden vanhat ilmoitukset tai edellisen soutujen ilmoitukset.

Viestin aiheena käytä mahdollisimman hyvin asiaasi kuvaavaa lausetta ja muista laittaa yhteystietosi keskusteluun. Voit myös lähettää kuvia (kuvien nimissä ei erikoismerkkejä = välilyöntejä, ääkkösiä ym)

Viestien ja viestiketjujen avaaminen edellyttää kirjautumista.

Perämiestä retkisoutuun la-su

Etsinnässä perämies lauantaina starttaavaan retkisoutuun. Tavoitteena ei ole nopea aika vaan rennohko yhdessä olo. Tahti soutajat ovat kokeneita konkareita, mutta mukana on myös ensikertalaisia. Miehistön nimi selvästi vesillä ja olemme osallistuneet reilusti yli kymmenen kertaa. Osallistumis- maksu maksetaan. Ota yhteyttä; Matti 0445433975